Місячник шкільних бібліотек

Міністерство освіти і науки України, підтримуючи ініціативу Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) щорічно з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Розпочався  четвертий  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходить  під гаслом «Шкільна бібліотека - за здоровий  спосіб життя»

За цей час в нашій школі буде проведено чимало цікавих та змістовних заходів, які будуть спрямовані на популяризацію дитячого читання, розвиток творчого та інтелектуального потенціалу дітей. Активна участь учнів у проведенні Місячника буде підтвердженням того, що шкільна бібліотека - інформаційно-культурний центр навчального закладу, стратегічний партнер освіти.

проведення місячника шкільних бібліотек

«Книга і читання – важливий чинник

у вихованні духовних цінностей учнів»

Зміст

заходу

клас

проведення

Відповідальний

Прим.

Відкриття місячника.

Оформлення інформаційного стенду про початок місячника

Бібліотекар

Оголошення  акції «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом»

учні

вчителі

батьки

Актив бібліотеки

Книжкова виставка:

« Чудеса України»

Конкурс малюнків

«Ми читаємо і малюємо»

Вчитель малювання

Екскурсія першокласників до бібліотеки « Перші кроки до скарбниці знань.»

1 кл.

Вчителі

Фотоконкурс

«Дитина і книга»

Бліцопитування

«Твоя улюблена книга»

Актив бібліотеки

Фестиваль « Козацької пісні»

Вчитель музики

Конкурс патріотичних віршів  «З Україною  в серці»

5 -11 кл.

Вчителі літератури

День сімейного читання «Читання в колі сім ї»

1-31.10

Батьки

Підведення підсумків проведення місячника

Відзначення найактивніших учасників  грамотами, подяками.

Творчий звіт

про проведені в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек заходи ХЗОШ №48

Як  добре, що є Місячник

шкільних бібліотек!

Було багато  заходів,

турнірів,  ігротек.

З книжками всі ми дружимо,

емблеми теж придумали,

макулатура  зібрана,

призи  найкращим  вручені.

Як  добре, що є Місячник

шкільних бібліотек!

Це  краще від прогулянок

та клубних дискотек.

Такими словами закінчилася урочиста лінійка, присвячена Всеукраїнському місячнику шкільних  бібліотек в нашій школі.

У цьому році  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Шкільна бібдіотека - за здоровий спосіб життя».

Метою  місячника було:  виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості, формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та  його культури, зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання.

З цією метою в школі були проведені заходи:

1.Бліцопитування « Твоя улюблена книжка» (1-11 кл.)

2. День відкритих дверей  «Завітай в бібліотеку : подивись книги, погортай  журнали…» ( 9-і класи)

3.Бібліоподорож з учнями 3-х класів  « Письменник  і гуморист країни дитинства – Грицько Бойко»  Мета: розширити знання учнів про життєвий шлях Г.П. Бойка; ознайомити з його віршами, які викривають учнів- ледарів, порушників дисципліни; розвивати інтерес до творчості поета; виховувати самокритичність, любов до рідної мови, почуття гумору, зневагу до недбалості, байдужості.

4.Конкурс малюнків « Ми читаємо і малюємо»( 1-6  кл.)

5. « Мудра книжка скаже вам чогось багато…» ( читацька олімпіада для 5 класів) Мета: виховувати у дітей любов до рідної мови, рідного слова, книги; формувати читацьку культуру читачів, бережливе ставлення до книги; до праці людей, які беруть участь у її створенні.

6.День відкритих дверей « Перші кроки до скарбниці знань» для учнів 1-х класів. Мета: розширити уявлення дітей про бібліотеку, багатство та розмаїття книжкового світу; викликати бажання стати активними читачами.

7.Масовий захід до Дня українського Козацтва « Славний лицар України» (10-11 кл.) Мета: дати уявлення про козацьку добу, життя та діяльність гетьмана П. Сагайдачного;  розширити знання учнів про козацькі традиції, побут, звичаї; виховувати шанобливе ставлення до козаків.

8.Фотоконкурс « Дитина і книга»

9.Конкурс по збору макулатури « Подаруй книзі друге життя»

(1-11 кл.)

10.Виставка – панорама « Чудеса України»