Місячник шкільних бібліотек

Історія Міжнародного місячника шкільних бібліотек

Із самого початку свято шкільних бібліотек не мало таких великих часових рамок, як місяць. Був лише Міжнародний день шкільних бібліотек. Уперше його відзначили в четвертий понеділок жовтня 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Ця традиція швидко прижилася й поширилася в багатьох країнах світу.

У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL). З кожним роком урізноманітнювалися форми проведення свята, зростала кількість його прихильників серед бібліотекарів, учителів, дітей, батьків і тих, кому небайдужий подальший розвиток шкільних бібліотек. Тож у 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати цим бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекаря, демонстрування нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти.

З того ж 2008 року IASL почала щорічно проводити конференції, назви яких відображають становище й роль шкільних бібліотек у житті сучасного суспільства. Приміром, у 2011 році конференція мала назву «Шкільні бібліотеки готують учнів до життя», у 2012 — «Хиткі піски шкільних бібліотек», а в 2013 — «Шкільні бібліотеки — двері в життя». Тематику безпосередньо Місячника шкільних бібліотек кожна країна визначає самостійно.

План

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом ««Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

( до 100- річчя від дня народження В.О. Сухомлинського)

Термін проведення

Назва заходу

Форма проведення

Контингент учнів

Відповідальний

1.

1.10.18.

1.Відкриття Місячника шкільних бібліотек.

««Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

( до 100- річчя від дня народження В.О. Сухомлинського)

2.Оформлення куточка

Експрес хвилинки

Актив бібліотеки

Зав. бібліотекою

2.

2.10.18.

Серце, віддане дітям

Усний журнал, присвячений пам’яті В.О.Сухомлинського

Усний журнал

Шевченко Ю.М..

3.

5.10.18.

День відкритих дверей  «Завітай в бібліотеку : подивись книги, погортай  журнали…»

Екскурсія

4.

10.10.18.

Організувати конкурс дитячих ілюстрацій до творів В.О. Сухомлинського

конкурс

5.

12.10.18.

Створити на сайті школи сторінку "До 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського".

6.

15.10.18.

Організувати висвітлення на сайті школи заходів, що проводитимуться з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

7.

15.10.08.

Ці книжки подаровані учнями нашої школи

виставка

Бліотекар

8.

16.10.08.

Урок позакласного читання В.Сухомлинський «Вічна тополя», «Де беруться срібні павутинки»

9.

22.10.18.-26.10.18

Тиждень родинного читання « Я прочитаю тобі казку»( Діти читають батькам казки В.О. Сухомлинського)

1-4 клас

Бібліотекар ,класні керівники,

батьки

10.

Впродовж року

Продовжити  роботу  над створенням в бібліотеці релаксійної зони з наданням дітям наборів для творчості, ігор, шахів, шашок

Зав. бібліотекою

11.

24.10.08.

Створити рубрику на сайті бібліотеки  «Творчість наших читачів»

12.

26.10.08.

Підведення підсумків Місячника

ЗВІТ

про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»  (до 100-річчя від дня народження В. О Сухомлинського).

в ХЗОШ №48

Метою Місячника цього року було висвітлення проблеми  творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема. Саме цій меті  був підпорядкований місячник в ХЗОШ №48 , пріоритетним завданням якого був розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності.

В. О. Сухомлинський  теж  приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України. Про це ми говорили в ході Місячника

На початку Місячника оформили  куточок

Разом з філією №41 масової бібліотеки  попрацювали над виставкою до 100-річчя В. О. Сухомлинського

Конкурс дитячих ілюстрацій до творів В. О. Сухомлинського захопив читачів молодших та старших класів. ПЕРЕМОГЛИ:

І місце  -  обкладинка до казки В. Сухомлинського «Дід Осінник» учениць 9 А класу Голіщевої В. та  Попової Т.

ІІ місце -  обкладинка до казки В. Сухомлинського «Урятував Сонечко» учениці 4-Б класу  Мезенцевої Марії

ІІІ місце  -  обкладинка до казки В. Сухомлинського « Вогнегривий Коник»  учениці 5-А класу Бондаренко Ірини

Фотозвіт свята " Творіть добро для тих, хто поруч йде" з використанням педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського