Місячник шкільних бібліотек

Історія Міжнародного місячника шкільних бібліотек

Із самого початку свято шкільних бібліотек не мало таких великих часових рамок, як місяць. Був лише Міжнародний день шкільних бібліотек. Уперше його відзначили в четвертий понеділок жовтня 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Ця традиція швидко прижилася й поширилася в багатьох країнах світу.

У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL). З кожним роком урізноманітнювалися форми проведення свята, зростала кількість його прихильників серед бібліотекарів, учителів, дітей, батьків і тих, кому небайдужий подальший розвиток шкільних бібліотек. Тож у 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати цим бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекаря, демонстрування нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти.

З того ж 2008 року IASL почала щорічно проводити конференції, назви яких відображають становище й роль шкільних бібліотек у житті сучасного суспільства. Приміром, у 2011 році конференція мала назву «Шкільні бібліотеки готують учнів до життя», у 2012 — «Хиткі піски шкільних бібліотек», а в 2013 — «Шкільні бібліотеки — двері в життя». Тематику безпосередньо Місячника шкільних бібліотек кожна країна визначає самостійно.

Картинки по запросу Історія Міжнародного місячника шкільних бібліотек               Картинки по запросу Історія Міжнародного місячника шкільних бібліотек

Протягом  жовтня у нашій країні традиційно проходить  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.