Учнівське самоврядування

шкільної дитячої громадської організації

«Веселкова країна»

1.    Головні положення

Шкільна дитяча громадська організація «Веселкова країна» охоплює підлітків та молодь від 10 років і старше, які  за власним бажанням приєднуються до громадської діяльності.

Стати членом щкільної дитячої громадської організації може кожен учень школи, який цікавиться державними проблемами та має свій інтерес до цього.

Вийти з організації можна в будь-який момент за власним бажанням.

Діяльність щкільної дитячої громадської організації «Веселкова країна» здійснюється в приміщенні Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №48 Харківської міської рада Харківської області.

Головним органом учнівського самоврядування є конференція, яка збирається не менше, ніж двічі на рік.

Керівним органом шкільної дитячої організації «Веселкова країна» є Рада, яка обирається дитячою конференцією.

До Ради щкільної дитячої громадської організації «Веселкова країна» входять: Президент, віце-президент, Президент Європейського клубу,

голова Ради  Музею Бойової Слави.

У ради справ шкільної дитячої організації «Веселкова країна» існують міністерства:

-         навчання;

-   правове;

-         інформації;

-         спорту і здорвя;

-         екології;

-         культури і дозвілля.

Керує шкільною дитячою організацією «Веселкова країна» Президент,

обраний на два роки, йому допомагає віце-президент.

У кожному класі обираються члени комісій, з яких формуються Міністерства.

2.      Мета та завдання діяльності

2.1.         Мета діяльності

«Веселкова країна» - шкільна дитяча громадська організація, самодіяльне формування, яким керують учні і дорослі – члени цієї організації, що обрані до керівних органів; це формування, що діє у вільний час, співпрацює з керівництвом школи, педагогічною радою, батьківською громадськістю, реалізуючи спільні програми, проекти.

Дитяча організація бере участь у вирішенні різноманітних проблем  учнів школи.

2.2.         Завдання діяльності

1)      Основне завдання членів шкільної дитячої організації «Веселкова країна» полягає у формуванні особистості, готової до співпраці, цінної для суспільства.

Пріоритетом у виховній роботі є забезпечення всебічного і гармонійного розвитку  особистості, самовиховання та самореалізації, прагнення у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями , глибоко розуміти традиції свого народу.

2)       Мешканці «Веселкової країни»  дотримуються :

-         законів доброти, чесності та любові до рідних;

-         законів взаємодопомоги;

-         законів поваги до себе та оточуючих людей;

-         законів розвитку власних здібностей;

-         законів поваги до національних традицій, до історії України;

-         законів навчання та праці, спорту та здоровя, що йдуть поруч.

3)       Впливати на свідомість громадськості  мікрорайону,  в якому розташовано загальноосвітню школу №48, щодо просвіти громадян з питань державної політики.

4)      Залучати позашкільні заклади до громадської роботи.

5)     Організовувати дітей в позаурочний час, займати їхнє дозвілля.

3.      Принципи діяльності

Принципи діяльності шкільної дитячої організації «Веселкова країна»:

-         систематичність;

-         регулярність;

-         принциповість;

-         комплексність;

-         добровільність;

-         творчість;

-         контактність.

Громадянське виховання  не може бути окреслено окремо у повному комплексі педагогічних засобів, що впливають на розум і серце дитини та формують її особистість, громадянську позицію.

Контактність як принцип діяльності розуміється як необхідність прямих постійних контактів членів дитячої організації «Веселкова країна» з підлітками інших шкільних колективів.

Кожен член організації має право самостійно, відповідно до власних інтересів і здібностей , обирати собі певний обсяг роботи в загальній діяльності шкільної дитячої організації «Веселкова країна».

Створення умов для поширеня інтересу до діяльності шкільної дитячої громадської організації «Веселкова країна» шляхом використання всіх надбань, здібностей і знань її учасників під час виконання всіх завдань та справ організації.

4.      Права членів шкільної дитячої громадської організації «Веселкова  країна»

1)    брати участь у практичній роботі організації;

2)    обирати галузь діяльності і справи у складі організації за власним бажанням;

3)    брати участь у плануванні роботи організації;

4)    брати участь у семінарах, рейдах, акціях з громадських питань;

5)    висловлювати особисту думку з приводу кожного питання;

6)     обирати та бути обраним до Ради шкільної дитячої громадської

організації  «Веселкова країна»;

7)     вступити до організації або вийти з неї в будь-який момент за власним  бажанням;

8)    підтримувати зв’язки з підлітками та молоддю, організаціями з інших

міст і держав, що переймаються державними та шкільними проблемами;

9)    розгортати спільну діяльність з іншими державними закладами, дитячими

садками, вищими навчальними закладами, підприємствами тощо.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

1. Декларація прав дитини

/uploads/editor/445/240055/sitepage_34/files/3_deklaraciya_prav_ditini_docx.docx

2. Закон про молодіжні та дитячі громадські організації /uploads/editor/445/240055/sitepage_34/files/11_zakon_pro_molodizhni_ta_dityachi_gromadski_organizacii.docx