Безпека в Інтернеті

Чи варто користуватися всіма пропонованими послугами в соціальних мережах?

Запитує полковник СБ лейтенанта: «Що таке соціальні мережі?».

І після розповіді лейтенанта захоплено говорить: «Тобто клієнт сам на себе веде справу та ще й вчасно оновлює її?!»

То ж,  подумайте, що ж все-таки у вашому розумінні соціальні мережі?

Якщо для вас вони просто засіб спілкування з родичами, друзями, колегами і т. д., то все в порядку, можете й далі продовжувати спілкуватися з людьми.

А якщо соціальні мережі для вас - це спосіб розповісти всьому світу про себе, показати особисті фотографії, пограти у вільний час в онлайн ігри і т. п., то варто задуматись і зупинитися.

Згадайте, скільки всього про себе пишуть люди у соціальних мережах, і вся ця інформація, як правило, правдива і доступна абсолютно будь-кому. Звичайно, існує функція «Обмеженого доступу», але вона платна.

Крім «обмеженого доступу» в соціальних мережах існує ще величезна кількість платних послуг. І як тільки інтерес до платних послуг сайту згасає, його творці придумують щось нове, щоб витягнути гроші користувачів.

Коли люди пишуть про себе багато різної інформації, то нею може скористатися, наприклад, маніяк, педофіл чи будь-яка подібна страшна людина.

Бували випадки, що людина проходить співбесіду з працевлаштування на престижну роботу, і начебто вдало пройшла випробування, а її не беруть,  бо причиною всьому є інформація про неї в соціальних мережах, якою скористався роботодавець.

А уявіть, наскільки розбещують дітей соціальні мережі, які бачать і читають нецензурні записи своїх старших товаришів, адже там і лайливі слова, і записи про вживання алкоголю, секс і т.п.

Можливість устежити за своєю дитиною є не у кожної людини через нестачу часу або, буває, що діти набагато досвідченіші своїх батьків у використанні комп'ютерів.

А як безграмотно люди пишуть у своїх статусах або коментарях!

Як правило, люди ці грамотні, але пишуть вони так через те, що не хочуть, як кажуть, паритися. Начебто нічого страшного, але все ж виникає механічна звичка - люди, непомітно для себе, починають також безграмотно писати в повсякденному житті.

Так невже соціальні мережі приносять одну тільки шкоду?

Звичайно ж ні, адже якщо використовувати їх для призначеної мети, а саме, спілкування з близькими людьми, не показуючи зайвої інформації і бути уважними при цьому, то в такому випадку ми отримуємо користь від соціальних мереж.

Тому, люди, будьте уважні, акуратні і пам'ятайте, що не потрібно повідомляти про себе зайвої інформації і тим більше, платити гроші за сумнівні послуги.

Пропонується градація дій у соціальних мережах:

1. допустимі дії: спілкування з близькими людьми, пошук необхідної інформації, обмін файлами з друзями, грамотні записи і коментарі;

2. допустимі, але небажані дії: розповідь про себе допустимої інформації, ігри в розумних межах (без виплат грошей творцям сайту і без фанатичного захоплення);

3. неприпустимі дії: ігри з виплатою грошей і фанатичним захопленням, розповідь про себе зайвої інформації, витрата більше години часу на відвідування соціальних мереж, бездумні і безграмотні записи і коментарі, оплата зайвих послуг, спілкування з незнайомими людьми.

Приємного і безпечного вам спілкування у соціальних мережах!

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти презентує новостворений навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі» (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.),який висвітлює використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі, містить статистичні дані про використання молоддю мережі Інтернет. Окремим розділом подаються методичні рекомендації для вчителів з формування у дітей компетенцій грамотного використання Інтернет-ресурсів.

Інформаційно-просвітницька кампанія "Уважні батьки" https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky