Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Затверджено

рішенням Ради ХЗОШ № 48

протокол № 5 від 14.05.2019

Правила для учнів ХЛ № 48

1.     Учні зобов’язані приходити до школи своєчасно, за 5-10 хвилин до початку уроків.

2.     Заборонено приносити до школи предмети і речовини, які можуть зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню освітнього процесу, а саме: зброю, колюче-ріжучі предмети, вибухонебезпечні предмети, алкогольні напої, наркотичні, токсичні речовини, тютюнові вироби, газові балончики, речовини із різким запахом (парфуми) тощо.

3.     Учні зобов’язані з’являтися до школи чисто й охайно одягненими. Під час освітнього процесу учні повинні дотримуватися ділового стилю одягу відповідно до сезону (сорочка або блуза однотонного кольору, спідниця або брюки класичного крою, джинси чорного кольору, піджак класичний, пуловер однотонного забарвлення), мати змінне взуття.  На уроках фізкультури і заняттях у спортивних секціях обов’язковою є спортивна форма, на уроках трудового навчання – спецодяг.

4.     Не допускаються пропуски занять без поважних причин. Пропуски уроків з поважної причини  підтверджуються відповідними документами.

5.     Учням школи не дозволяється самовільно покидати школу до закінчення навчальних занять за розкладом.

6.     У разі поганого самопочуття учень звертається до медичного працівника школи. За його висновками отримує рекомендації щодо подальшого перебування в школі. У разі звільнення від занять учень інформує про це класного керівника або чергового адміністратора і тільки потім залишає школу.

7.     Кожен учень 2-11 класів повинен вести щоденник єдиного зразка, в якому охайно ведуться необхідні записи. Щоденник надається учителю за першою вимогою.

8.     Учні зобов’язані сумлінно ставитися до навчання, виконувати завдання вчителів.

9.     Учні мають бути ввічливими у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, а також з учнями; При особистих стосунках дотримуватися морально-етичних норм поведінки.

10. Під час перерви учні повинні підготуватися до уроку.

11. Під час перерви учні зобов’язані вести себе спокійно, дотримуватися дисципліни.

12. Користування мобільними телефонами під час уроку суворо забороняється. Учням початкових класів заборонено користування телефонами протягом всього навчального дня.

13. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються теми уроку.

14. Не дозволяється вживання принизливих, образливих виразів з будь-яких обставин в усній чи письмовій формі.

15.  Учні школи зобов’язані підтримувати чистоту і порядок в приміщеннях школи, на її території та за її межами. Вони повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних правил.

16. Вживання їжі учнями дозволяється тільки у шкільній їдальні. Для учнів початкової школи дозволяється вживання буфетної продукції в кабінетах.

17. Забороняється перебування у їдальні у верхньому одязі.

18. За збереження цінних речей, гаджетів, грошей учень несе особисту відповідальність.

19. Усі рішення адміністрації школи, педагогічної ради, органів самоврядування, а також дотримання цих правил  є обов’язковими для виконання всіма учнями школи.

20. У випадку порушення правил до учнів можуть бути застосовані такі стягнення:

-         усне зауваження;

-         запис зауваження в щоденник;

-         виклик учня самого або з батьками на педагогічну раду;

-         відшкодування завданих учнем матеріальних збитків його батьками у порядку, встановленому законодавством;

-         громадські роботи в приміщеннях та на території школи (прибирання, догляд за рослинами тощо) у разі систематичних порушень правил протягом навчального тижня (3 зауваження).