Мова освітнього процесу

Мова освітнього процесу - державна.

Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України»

закон україни про "про забезпечення функціонування української мови як державної"

Наша українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом. Мова -  основа духовного життя народу, втрата її, як сказав великий український письменник Панас Мирний, "смерть для його душі".

Доля української мови повна злетів і падінь, періодів розквіту та занепаду. Проте недаром кажуть, що мова – то душа народу, і поки живий народ, живе й мова. Закінчилися епохи великих політичних утисків, хоч і тоді українська мова жила в побуті українців, у творах бунтівних українських митців. Максим Рильський закликав у своїх творах та наукових працях бути уважними до рідної мови. Блискучий знавець її скарбів, він звертався до сучасників і майбутніх поколінь.

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову...

...Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Зараз мові надано статус державної. І тепер у сучасному демократичному суспільстві є всі передумови для розквіту української мови та культури. Президент України П.О.Порошенко підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення  та сприяння створенню єдиного культурного простору України» та з 2018 року  оголосив десятиліття української мови.

Нині українська мова оживає в школах і дитячих садках, на телеекранах, на високому рівні державного спілкування. Плекали, пестили, допомагали жити їй усі ці складні часи, коли мова наша була на межі зникнення, охоронці слова – українські письменники-патріоти.

І горді ми тим, що на білому світі є справжнє диво калинове – наша співуча українська мова, є розкішний мистецький світ, витворений розумом і серцем славних синів і дочок.

Нам, українця, треба леліяти рідну мову, плекати її, вчити своїх дітей, онуків, правнуків, - усе робити для розквіту українського слова. Саме тому щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.