Організація освітнього процесу у 2023/2024 навчальному році

Навчальні заняття розпочинаються 01 вересня 2023 року і закінчуються 31 травня 2024 року.

Навчальний рік поділяється на семестри:

І семестр – з 01 вересня по 29 грудня 2023 року;

ІІ семестр – з 15 січня по 31 травня  2024 року.

Упродовж навчального року для учнів будуть проводитись канікули обсягом не менше 30 календарних днів: орієнтовно,

осінні  23.10.2023 - 29.10.2023 – ( 7 днів);

зимові  30.12.2022 - 14.01.2024 – (16 днів);

весняні  25.03.2024 - 31.03.2024 – (7 днів) = 30 днів.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, можуть проводитись для учнів 1-го класу додаткові тижневі канікули ( з 19.02. 2024 по 25.02. 2024).

Тривалість навчального тижня (5 днів), одна зміна.

Режим роботи закладу: з 9.00 до 19.00.

Початок занять о 9 годині 00 хвилин. Закінчення о 15.20.

Тривалість уроків становить:

у 1-х класах – 35 хвилин,

у 2-4 класах – 40 хвилин,

у 5-11 класах – 45 хвилин.

Навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової, основної і старшої шкіл.

Державна підсумкова атестація проводиться відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції в Україні 02 січня 2019 за № 8/32979.

Дати проведення свята "Останній дзвоник" та вручення документів про освіту буде визначено додатково.

Навчальні екскурсії та навчальна практика організовуються упродовж навчального року.

Проведення факультативів, індивідуальних та групових занять, консультацій, курсів за вибором: 10-11-і класи – 16.00 – 18.30

Режим роботи медичного кабінету:

з 9.00 до 17.30 (відповідно до графіка).

Режим роботи бібліотеки:

з 9.00 до 17.30 (згідно з графіком).

Основні функції та компоненти процесу навчання

Навчальний процес передбачає тісну взаємодію учителя й учня. Основними функціями навчання є освітня, виховна і розвиваюча. Освітня функція навчання сприяє перетворенню знань у надбання особистості, яка навчається, виробленню умінь і навичок використання знань на практиці.  Виховна функція виявляється у формуванні світогляду, високих моральних якостей, естетичних смаків, трудових умінь.  Розвиваюча функція спрямована на формування творчої особистості.

Основні компоненти навчального процесу:

1. Мета навчання. Визначається умовами розвитку суспільства та набутим досвідом у формуванні підростаючої особистості. Життєва і соціальна компетентність учнів, громадянське виховання є стратегічною метою ї школи, що передбачає розвиток і саморозвиток учнів на основі повноцінного використання внутрішнього потенціалу особистості.

2. Завдання навчання. Випливають із мети навчання і дають змогу здобувати знання, набувати вміння і навички згідно з навчальними планами та програмами.

3. Зміст освіти (навчання). Стрижнем його є чітко окреслена система знань, умінь та навичок, якими повинен оволодіти учень протягом навчання у школі.

4. Методи навчання. Основні способи навчальної роботи вчителя та учнів, за допомогою яких здобувають певні знання, вміння і навички.

5. Засоби навчання. Підручники, посібники, комп'ютери, навчаючі контролюючі машини, спортивні знаряддя, за допомогою яких учні здобувають знання та удосконалюють навички.

6. Форми організації навчання. Сприяють свідомому засвоєнню навчального матеріалу, оволодінню відповідними уміннями та навичками. Основною формою навчання у школі є урок, додаткові форми — факультативні заняття, гурткова, секційна робота, різноманітні конкурси, олімпіади, спортивні змагання тощо.