Організація освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту», власного Статуту, встановлюється наступна структура 2018/2019 навчального року.

Навчальний рік розпочинається 1 вересня 2018 року у День знань і закінчується не пізніше 1 липня 2019 року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр – з 1 вересня по 28 грудня 2018 року,

ІІ семестр – з 14 січня по 24 травня 2019 року.

Навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової, основної та старшої шкіл.

Державна підсумкова атестація учнів 4-х, 9-х, 11-х класів буде проводитись відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 № 1547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2015 № 157/26602.

За рішенням педагогічної ради  навчальна практика та навчальні екскурсії будуть проводитись упродовж навчального року.

Упродовж навчального року для учнів будуть проводитись канікули обсягом не менше 30 днів: орієнтовно,

осінні – з 22 по 28 жовтня 2018 року,

зимові – з 29 грудня 2018 року по 13 січня 2019 року,

весняні – з 25 березня по 31 березня 2019 року.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, можуть проводитись для учнів 1-го класу додаткові тижневі канікули.

Режим роботи ХЗОШ №48: п'ятиденний навчальний тиждень, одна зміна.

Основні функції та компоненти процесу навчання

Навчальний процес передбачає тісну взаємодію учителя й учня. Основними функціями навчання є освітня, виховна і розвиваюча. Освітня функція навчання сприяє перетворенню знань у надбання особистості, яка навчається, виробленню умінь і навичок використання знань на практиці.  Виховна функція виявляється у формуванні світогляду, високих моральних якостей, естетичних смаків, трудових умінь.  Розвиваюча функція спрямована на формування творчої особистості.

Основні компоненти навчального процесу:

1. Мета навчання. Визначається умовами розвитку суспільства та набутим досвідом у формуванні підростаючої особистості. Життєва і соціальна компетентність учнів, громадянське виховання є стратегічною метою ї школи, що передбачає розвиток і саморозвиток учнів на основі повноцінного використання внутрішнього потенціалу особистості.

2. Завдання навчання. Випливають із мети навчання і дають змогу здобувати знання, набувати вміння і навички згідно з навчальними планами та програмами.

3. Зміст освіти (навчання). Стрижнем його є чітко окреслена система знань, умінь та навичок, якими повинен оволодіти учень протягом навчання у школі.

4. Методи навчання. Основні способи навчальної роботи вчителя та учнів, за допомогою яких здобувають певні знання, вміння і навички.

5. Засоби навчання. Підручники, посібники, комп'ютери, навчаючі контролюючі машини, спортивні знаряддя, за допомогою яких учні здобувають знання та удосконалюють навички.

6. Форми організації навчання. Сприяють свідомому засвоєнню навчального матеріалу, оволодінню відповідними уміннями та навичками. Основною формою навчання у школі є урок, додаткові форми — факультативні заняття, гурткова, секційна робота, різноманітні конкурси, олімпіади, спортивні змагання тощо.