19 грудня - День Святого Миколая

18 груд. 2015
19 грудня - День Святого Миколая - улюблене свято дітвори!

19 грудня – одна із найочікуваніших дат в році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.

Усі ми знаємо: тієї ночі як тільки заснемо, миттю прилетить на золотих санях Миколай – з білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків.

Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина.

Утім це тільки зараз свято Миколая називають дитячим, а колись його не менше чекали й дорослі. За давньою українською традицією саме цього дня, зібравши свіжий солод, чоловіки починали варити пиво. При чому багато, бо всі сусіди збирались на єдине святкування, приносили зі собою пісні страви і розважалися допізна. Такі братчики були ритуалом примирення ворогів і прощення всіх образ

Старожили вірили: все лихо, яке є поміж людьми, виникло саме через те, що тепер ніхто не варить святому пива.