Еколого-краєзнавча екскурсія "Шануймо воду, що дарує нам життя"

12 квіт. 2021
«Шануймо воду, що дарує нам життя». Таку назву має проєкт, в рамках якого 9 квітня проведено еколого-краєзнавчу екскурсію біля річок Жихорець та Уди. У екскурсії взяли участь учні 9-А, 9-Б, 7-А, 11 класів, вчителі та партнери проєкту: викладачі та студенти Харківського природоохоронного фахового коледжу Одеського державного екологічного університету.

З прадавніх часів річки були тими місцями, біля яких селилися люди. Вони були і залишаються для нас артеріями життя, даючі і сьогодні вкрай необхідні для життя речі: воду, рибу та інші водні біоресурси, транспортне сполучення, електроенергію, місця для відпочинку, оздоровлення.

В наш час проблема стану навколишнього середовища загострюється з кожним днем. І, на жаль, кількість маленьких річок невпинно зменшується…

Поселення Жихір згадується вже з XVII століття і, звичайно, ріка відіграла визначальну роль у розселенні людей тут, навколо Харкова.