Як вчитися ефективніше?

13 січ. 2015
ІІ семестр навчального року у школі потребує від учня значних зусиль із засвоєння навчального матеріалу з різних предметів. «В одне вухо влетіло - в інше вилетіло». Про такі нерадісні результати навчання можна почути від багатьох учнів, які і раді б засвоїти інформацію, та не осідає вона в голові, скільки не слухай учителя і скільки не читай підручник.

Як вчитися ефективніше?

«В одне вухо влетіло - в інше вилетіло». Про такі нерадісні результати навчання можна почути від багатьох учнів, які і раді б засвоїти інформацію, та не осідає вона в голові, скільки не слухай викладача і скільки не читай підручник.

Дійсно, в світі, де стільки різноманітних інформаційних потоків і відволікань, засвоїти потрібний матеріал буває непросто. Тим не менш, практика успішних учнів свідчить, що деякі нестандартні підходи до вивчення і засвоєння теми дають позитивні результати. Чому б не спробувати?

1. Розкажіть матеріал самі. Відомо, що слухання лекцій належить до найменш ефективного способу засвоєння теми. Але все кардинально змінюється, коли лектором стаєте ви самі. Особисто промовивши матеріал нехай навіть самому собі, ви помітите відчутний прогрес.

2. Самостійно компілюйте матеріал. Якщо ви маєте блог або сайт, пишіть свого роду статті по даній темі. Намагайтеся робити їх не більшими, а інформативними.

3. Обговорюйте досліджуваний матеріал. Спілкуючись з друзями на самі різні теми, чому б не торкнутися досліджувану тему? Ділячись з іншими власними знаннями, ви систематизуєте матеріал, а взаємне обговорення доповнить загальну картину, зробивши її більш чіткою. Більше того, для цього не обов'язкова особиста зустріч. Дуже до речі опиняться чати, форуми за інтересами та групи в соціальних мережах.

4. Створіть свого роду систему. Намагайтеся знайти спосіб організувати досліджуваний матеріал і організуйте його в цілісну систему знань, як пазл. Не зациклюйтеся на конкретних фактах - шукайте логічні зв'язки і ланцюжки.

5. Малюйте плани, малюнки і схеми. Структурувати інформацію в голові вам допоможе листок паперу і ручка. Дуже часто візуалізація матеріалу допомагає запам'ятовуванню.

6. Використовуйте маленькі листочки. Постарайтеся максимально стисло вмістити потрібний матеріал на маленькі листочки-шпаргалки. Це допоможе вам не розтікатися «мислію по древу» і виділити дійсно найважливіше. До того ж такі листочки зручно використовувати для повторення матеріалу.

7. Фокусуйтеся на тому, чого не знаєте. Не витрачайте ваш час та той матеріал, який ви вже освоїли. В іншому випадку ви будете добре знати тільки частина матеріалу, все інше залишиться поза зоною ваших знань. Це помилка багатьох учнів.

У наш час глибокі пізнання в якійсь галузі дорогого коштують, адже не так-то просто якісно розібрати матеріал, надовго закріпивши його в довгостроковій пам'яті. Але це більш ніж реально, варто лише прикласти зусилля, тим більше, що креатив завжди в цьому допоможе.