Алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях

Алгоритм перших дій у надзвичайних ситуаціях
  • Огляньте місце події та переконайтеся, що немає безпосередньої загрози вашому життю і здоров’ю, а потім можете допомагати постраждалим.
  • Огляньте постраждалих та зрозумійте, чи є потреба у наданні екстреної медичної допомоги, чи є загроза їх життю.
  • Покличте рятувальників (101) і медиків (103).
  • Залишайтеся з постраждалим до приїзду екстрених служб, намагаючись зберегти або поліпшити його стан доступними методами.
  • Не приступайте до дій відразу. Визначте, яка допомога (крім психологічної) потрібна, хто з усіх найбільшою мірою потребує допомоги.

Дізнайтеся імена людей, які потребують допомоги.

Виявлення предмету, схожого на вибуховий пристрій

1) не чіпайте, не відкривайте, не пересувайте знахідку;

2) зафіксуйте точний час виявлення підозрілого предмету;

3) відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

4) відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

5) припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

6) організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду

спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх

осіб;

7) про знахідку вибухонебезпечного предмета терміново викличте

службу порятунку за номером 101 або поліцію за номером 102.

Пам’ятка про правила поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами

Якщо ви знайшли нерозірвані боєприпаси:

— не торкайтеся до них;

— не переміщуйте;

— не трясіть, не стукайте;

— не розбирайте, не викидайте;

— не кидайте у вогонь;

— позначте місцезнаходження та охороняйте;

— негайно зателефонуйте 101, назвіть себе і повідомте, звідки дзвоните, поясніть, що ви знайшли, як виглядає об’єкт, чи є поруч населений пункт та громадяни, яким загрожує небезпека;

— не допускайте нікого до прибуття відповідних служб.

Якщо Ви знайшли підозрілий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
  2. Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
  3. Припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета.
  4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
  5. Дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:

— одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

— візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

— відключіть електроенергію, воду й газ. У темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки, а користуйтеся ліхтариком;

— перевірте, як йдуть справи у сусідів, – їм може знадобитися допомога;

— обов’язково закрийте вхідні двері на замок – це захистить приміщення від можливого проникнення мародерів;

— під час евакуації слідуйте маршрутом, указаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

— тримайтеся подалі від ліній електропостачання, що впали;

— з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття.