Зимові небезпеки

Пам'ятка «Зимові небезпеки».     Особливості безпечної поведінки в зимовий період.

Головні правила поведінки на дорозі взимку - це подвійна увага і підвищена обережність!

Взимку день коротший. Темніє рано і дуже швидко. У сутінках та в темноті значно погіршується видимість. У темряві легко помилитися у визначенні відстані, як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі - близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки. Тому в сутінках і темноті будьте особливо уважні. Переходьте дорогу лише  підземними, надземними або регульованими переходами. А в разі їх відсутності - при переході збільшіть безпечну відстань до автомобіля.

Під час снігопаду помітно погіршується видимість, з'являються замети, обмежується і рух пішоходів та транспорту. Сніг заліплює очі пішоходам і заважає огляду дороги. Для водія видимість на дорозі теж погіршується.

У містах вулиці посипають спеціальними хімікатами, щоб не утворювався сніговий накат. У результаті навіть у помірний мороз проїзна частина може бути покрита сніжно-водяною кашею, яку у вигляді суспензії піднімають у повітря колеса проїжджаючого транспорту. Суспензія осідає на вітровому склі автомобіля, заважаючи водієві стежити за дорожньою обстановкою. У такій ситуації водієві ще складніше помітити пішохода!

Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина ніби «засліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважним.

У сніговому накаті або ожеледиці підвищується вірогідність «юза», заносу автомобіля, і, найголовніше - непередбачено подовжується гальмівний шлях. Тому звичайну (літню) безпечну для переходу відстань до машини потрібно збільшити в кілька разів.

У відлигу на вулиці з'являються підступні калюжі, під якими є лід. Дорога стає дуже слизькою! Тому при переході через проїжджу частину краще почекати, поки не буде проїжджаючих машин. Ні в якому разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході! Переходити тільки кроком і бути дуже уважним.

Кількість місць закритого огляду взимку стає більшою. Транспорт, що наближається заважають побачити:

• замети на узбіччі;

• звуження дороги через неприбраний сніг;

• нерухома засніжена машина.

Отже, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину.

Теплий зимовий одяг заважає вільно рухатися, сковує рухи. Послизнувшись, в такому одязі складніше втримати рівновагу. Крім того, капюшони, хутряні коміри і зимові шапки також заважають огляду.

Не стійте поруч з машиною, яка буксує! Не намагайся її штовхати! З-під коліс можуть вилетіти шматки льоду і каміння. А головне - машина може несподівано вирватися зі снігового полону і рвонути в будь-яку сторону.