Посадова інструкція бібліотекаря

ПОСАДОВА                  ІНСТРУКЦІЯ                БІБЛІОТЕКАРЯ

1.  Загальні положення

1.1.         До роботи можуть бути допущені особи, які проінструктовані з правил охорони праці, які пройшли медичний огляд.

1.2.         Бібліотекар відповідає за охорону життя і здоров’я учнів, з якими вони працюють.

1.3.         Бібліотекар повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіня, вміти надати першу медичну допомогу.

1.4.         Бібліотекар зобов’язаний виконувати правила внутрішнього розпорядку школи, санітарні правила улаштування і утримання приміщення бібліотеки.

2.  Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1.         Оглянути бібліотеку  та книгосховище  на предмет перевірки безпечного стану  свого робочого місця, робочих місць в читальному залі  (проходи між столами та вихід повинні бути вільними), безпечний стан стелажів та порядок розміщення на них книг, надійність кріплення шафів, іншого обладнання, безпечність освітлювальної арматури, вимикачів, розеток.

2.2.         Перевірити справність електромережі в бібліотеці, книгосховищі.

2.3.         Про виявлені недоліки доповісти заступнику директора з НВР або директору.

3.            Вимоги безпеки під час роботи

3.1.         Рухатись між стелажами обережно, повільно.

3.2.         Брати книгу зі стелажа треба обережно, підтримуючи рукою книги, які знаходяться поряд.

3.3.         При роботі на висоті користуватись тільки справною з металевими наконечниками або гумовими підкладками драбиною, яка не допускає ковзання на підлозі.

3.4.         Не використовувати замість драбини випадкові підставки, ящики тощо.

3.5.         Бути уважними до дітей – не залишати їх без нагляду.

3.6.         Тримати в чистоті робоче місце.

3.7.         Суворо стежити за дотриманням правил безпеки під час використання ТЗН, комп’ютерної техніки.

4.            Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.         Вимкнути з електромережі ТЗН, комп’ютерну техніку.

4.2.         Поставити драбину у відведене для неї місце.

4.3.         Привести в порядок робочі місця.

4.4.         Оглянути обладнання бібліотеки.

4.5.         Вимкнути освітлення.

4.6.         Ретельно вимити руки.

4.7.         Про помічені недоліки повідомити адміністрацію.

5.            Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

5.1.         На випадок пожежі негайно евакуювати з приміщення бібліотеки, книгосховища учнів,  викликати пожежну команду по телефону 101, сповістити адміністрацію, приступити до ліквідації загорання відповідно до інструкції з пожежної безпеки в школі.

5.2.         При нещасному випадку надати першу медичну допомогу постраждалим, доповісти адміністрації.

Директор школи                            ___________________ С.О. Федяй

Узгоджено:

Відповідальний за організацію роботи

з охорони праці і пожежної безпеки,

заступник директора з навчально-

виховної роботи                             ___________________ Н.Є.Проскура