2014 рік - рік Тараса Шевченка

Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння       оновлення.

П. Грабовський

Згідно з указом Президента України № 257/2012 від 11.04.2012 "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка" 2014 рік в Україні оголошено роком Шевченка.

Великий поет українського народу, революціонер-демократ Тарас Шевченко, улюблений і вшанований нині всіма народами світу,- поет світового значення.

Протягом майже 200 років, що минули з дня народження поета, образ його незмірно виріс і піднісся.

Тарас Григорович був, є і завжди буде українським поетом, як Пушкін – російським, Міцкевич – польським, Данте – італійським.

План заходів, присвячених ушануванню пам’яті Т.Г.Шевченка

(до200-річчя від дня народження)

Назва заходів

Учасники

Дата проведення

Відповідальний

1

Конкурс виразного читання “Кобзареві обрії

1-10 класи

2013 р.

Учителі школи

2

Конкурс міні-книжок “Велике Кобзареве слово(ілюстрації до творів Т.Шевченка)

5-7 класи

Січень

3

Перегляд вистави Харківського драматичного театру       ім. Т.Г. Шевченка, присвяченої  200-річчю від дня народження поета.

8-10 класи

Лютий

2014 р.

Учителі української  мови та літератури.

4

Літературно-музична композиція

“Жінки у житті та творчості Шевченка

7-10 класи

Лютий

Шухорова А.І.

5

Інсценізація уривків із автобіографічних віршів поета про дитинства “Зустріч із Кобзарем”

Березень

Мамченко Л.О.

6

Конкурс виконавців пісень на слова Т.Шевченка.

Квітень

Фуксман Т.Л.

7

Презентація проектів Шевченко- художник

8-10 класи

Травень

2014 р.

Учителі української  мови та літератури.

8

Бібліотечний урок І лине над землею Шевченкове слово

5-10 класи

Червень

2014  р.

9

Конкурс малюнків Наш Кобзар

2-5 класи

Класні керівники

10

Турнір шкільних поетів “Хто Шевченка прочитав,той багатший серцем став

5-9 класи

11

Колективна творча справа Створимо виставку разомВічний як народ (рідкісні екземпляри творів Т.Шевченка.)

1-11 класи

12

Висвітлювати на сайті школи інформацію про проведені заходи до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Протягом

2013-2014 р.

Модератор  сайту

Вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка  у 2013-2014 навчальному році розпочалося Шевченківським відеоуроком.

Проведено фестиваль ораторського мистецтва серед учнів 8-11 класів Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки…. Учениця 11-А класу Мартіросян Дарина захищала честь району на обласному етапі фестивалю.

Незабаром ми будемо святкувати 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, великого народного поета, Прометея українського слова, нашу сучасність і нашу совість.

І його в сім’ї великій,

В сімї вольній, новій

Ми врочисто споминаєм

Своїм вдячним словом

Коли хочуть щось добре сказати про народ, то оповідають про його землю, гори, ріки, ліси. Згадують, яких великих людей дала ця земля світові.

Українці – це народ Шевченка.

Наш Кобзар – геній, поет, пророк, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися в загальний потік людської культури.

Шевченко був не лише творцем «Кобзаря», а й не менш талановитим драматургом, прозаїком, автором шкільних підручників, філософом, великим художником. Він увійшов до світового пантеону мистецтва. Його поезія могутніми і чистими потоками влилася у світовій океан культури, коштовними перлинами збагативши скарбницю загальнолюдських здобутків.

Любітеся, брати мої,

Україну любіте

І за неї, безталанну,

Господа моліте.

Чуємо тебе, Тарасе, крізь віки!

Кобзар учить, що не треба шукати щастя на чужій стороні, «щоб не остався сиротою з святими горами Дніпро». Він закликає нас замислитися про сенс людського буття, запитуючи: «Нащо живем? Чого бажаєм?» і тут же сам дає відповідь: працюючи на благо України, утвердимося, процвітатимемо разом з нею.

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Шевченкові ідеї-гасла: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля», «І чужому научайтесь і свого не цурайтесь» є гаслами доби, духовними орієнтирами   українців.

Одне з найсокровенніших бажань Кобзаря збулося. Але хіба сьогодні ми вже можемо стверджувати, що виконали всі його заповіти?

Ні! Нам ще довго треба йти до Шевченка, до втілення його ідеалів на рідній землі:  духовно об’єднати Україну від святої Тарасової гори до чернігівських лісів, донецьких степів, кримських виноградників, карпатських гір.

Голос Шевченка лунає в сьогоденні, бо усе й про все сказав поет-громадянин, та він не тільки проклинає, гнівається, ремствує. Він рятує, дає опору, надію: «І неситий не виоре на дні моря поле. Не скує душі живої і слова живого».”

Мартіросян Дарина, учениця 11-А класу,

лауреат обласного фестивалю ораторського мистецтва

“Ми чуємо тебе,Тарасе, крізь віки