"У Бабинім Яру палають сотні свіч" (День пам'яті жертв Голокосту)

26 січ. 2017
Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. 26 січня в рамках проведення в школі декади правового виховання учні 10-А класу взяли участь у заході, присвяченому Дню пам'яті жертв Голокосту. Бібліотекарі Центральної бібліотеки Основ'янського району та бібліотеки -філії №41 нагадали учасникам заходу про трагічні факти української історії та познайомили із бібліотечною літературою.

Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни.  Саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону.

Точна цифра загиблих в Яру невідома. Згідно зі звітом, виявленому в Німеччині, був розстріляний 33 771 чоловік. Але, цілком ймовірно, це стосувалося лише перших двох днів.Так що загальну цифру жертв Яру можна визначити приблизно в 50-60 тисяч чоловік.

Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Ми повинні з вами розуміти, що  шовінізм  не можна перемогти лише силовими чи чисто політичними методами. Боротьба з цим злом проходить через душі людей. Крапку може поставити лише перемога людського розуму та волі. Історія Бабиного Яру в минулому сторіччі, зокрема в часи Другої світової війни страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства.