День міста Харків

23 серп. 2015

Харків — відносно молоде українське місто, яке святкувало в 2013 році своє 360-річчя. Він заснований у 1653 році. Сьогодні Харків займає одне з перших місць в Україні за кількістю пам'яток, перебуваючи в складі Ліги історичних міст, а також по числу ймовірних версій назви міста — їх більше 20! Близько половини з них стосуються теорії, що місто назване по імені річки Харків. Решта стосуються, в основному, монгольської мови. Зокрема, є версія, що Харків названий по імені хана половців Харукана і перекладається дослівно як «місто хана Харукана». День народження міста прийнято відзначати 23 серпня — в день його звільнення від фашистських окупантів в 43 році минулого століття, проте офіційно дата затверджена лише в 1980.

День міста Харків