Битви Другої Світової війни

5 трав. 2015
НІ - ВІЙНІ !!!

Битви Другої Світової війни
Найжорстокішим і руйнівним за всю людську історію конфліктом стала Друга Світова війна. Тільки в ході цієї війни застосовувалося ядерну зброю. Учасниками Другої Світової війни стало 61 держава. Вона почалася 1 вересня 1939 і завершився 2 вересня 1945 року.
Причини Другої Світової війни досить різноманітні. Але, насамперед, це територіальні суперечки, викликані підсумками Першої Світової і серйозний дисбаланс сил у світі.
Cтрашні підсумки Другої Світової не могли не жахнути світ. Вперше війна поставила під загрозу існування людської цивілізації. Багато військові злочинці були покарані в ході Токійського і Нюрнберзького процесів. Ідеологія фашизму була засуджена. У 1945 р на конференції в Ялті прийнято рішення про створення ООН (Організації Об'єднаних Націй). Бомбардування Хіросіми і Нагасакі, наслідки яких і сьогодні відчутні, привели в підсумку до підписання рада пактів про нерозповсюдження ядерної зброї.
У багатьох країнах Західної Європи ця війна спровокувала занепад в економічній сфері. Їх вплив знизилося, в той час як авторитет і вплив США виросли. Значення Другої Світової війни для СРСР величезне. За її підсумками Радянський Союз істотно розширив свої кордони і зміцнив тоталітарну систему.