22 січня, Україна святкує День Соборності та Свободи.

22 січ. 2015
Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності та Свободи. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності та Свободи. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Західноукраїнська Народна Республіка була проголошена 1 листопада 1918 масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових в Галичині, яка перебувала у складі Австро-Угорської імперії. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з січня 1919 року - Станіслав (нині - Івано-Франківськ).

Однією з найяскравіших подій в ході руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї став "живий ланцюжок". У 1990 році патріотичні сили в очікуванні розпаду СРСР згуртувалися і 21 січня 1990 організували "ланцюжок" між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як символ існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей за різними даними, взявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.