Обережно! МОРОЗИ !!!

24 січ. 2014
За прогнозами синоптиків на вихідні дні 25-26 січня температура повітря знизиться до мінус 26 градусів.

Позитиви снігу та морозу

Один із позитивів морозу в тому, що людина загартовується. Взагалі при мінусовій температурі ризик підхопити грип менший, ніж при мрячній погоді та нульовій температурі.

Більше хворіє людей, коли відлига. Бо коли йде мороз, то він нас не лише бадьорить, а й робить нас сильнішими. І в будь-якому разі мороз є перешкодою для вірусних інфекцій. Якщо добре вдягатися, достатньо харчуватися, пити, то імунна система від того тільки сильнішає.

За словами фахівців, холод найчастіше вражає кінцівки, а також ніс, вуха і щоки. Проте обмороження може бути і при нульовій температурі, коли вологість підвищена, вітер сильний, а на людині промоклий одяг або взуття.

У холоди варто правильно одягатися - не лише тепліше, а й якомога зручніше. Лікарі радять відмовитися від тісного взуття та одягу - вони зменшують кровообіг, і людина швидше замерзає.

При виявленні ознак обмороження необхідно вжити наступних заходів.

При обмороженні першого ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину в тепле приміщення. Можна проводити масаж кінцівок.

Увага! Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) - перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.

При обмороженні другого-четвертого ступеню (блідість, втрата чутливості кінцівок) слід відігрівати постраждалого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33-34 градусів.

Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов'язку.

Увага! Не слід відігрівати постраждалого з обмороженнями гарячою і теплою водою, бо швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.