Заняття з сенсорного розвитку для дітей 3-го року життя "Подарунки Лисички-сестрички"

Мета: вчити дітей розрізняти геометричні фігури; сприймати предмет, що складається з частин; розрізняти і називати кольори (червоний, жовтий, синій, зелений); закріпити поняття «один», «багато». Розвивати пам'ять, мислення, уяву, увагу. Виховувати вміння співчувати оточуючим, бажання допомагати.

Матеріал:

- демонстраційний: лялька-рукавичка Лисичка, два мішечки;

- роздавальний: геометричні фігури, різнокольорові квіти, тарілочки і ложечки різного кольору, цукерки.

Активізація словника: один, багато, червоний, жовтий, синій, зелений, круг, трикутник, квадрат.

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Добрий день, малята! Який сьогодні чудовий зимовий день! У мене дуже гарний настрій. А у вас? (Так!)

В и х о в а т е л ь. Ось подивіться! До нас у гості завітала Лисичка! У неї також дуже гарний настрій тому що скоро Новий рік. Лисичка принесла два мішечка і хоче вам їх показати.

(Вихователь разом з Лисичкою відкривають перший мішечок – там знаходяться геометричні фігури.)

В и х о в а т е л ь. Діти, а ви знаєте що це?

Діти відповідають і називають фігури.

В и х о в а т е л ь. Але ці фігури не прості, а чарівні, вони можуть перетворитися в картинку. Давайте спробуємо разом зробити гарну яскраву картинку.

Гра «Різнокольорові сніжинки»

Діти з геометричних фігур викладають сніжинки.

В и х о в а т е л ь. Гарні снижинки, а ви хочете стати сніжинками і знайти найкрасивішу новорічну кульку?

(Грає музика, діти «літають», імітуючи рухи сніжинок, а вихователь зображення новорічних кульок, по закінчені музики «сніжинки» сідають на кульки і називають їх колір).

Л и с и ч к а. Ой, як цікаво, і які гарні подарунки подарували мені друзі. А давайте відкриємо ще один мішечок.

Вихователь відкриває мішечок: а в ньому тарілки і ложки різного кольору.

В и х о в а т е л ь. Лисичко, а ти вмієш варити кашу?

Л и с и ч к а. Ні, не вмію.

В и х о в а т е л ь. А ми тебе навчимо.

Обігрування потішки «Сорока-ворона»

Вихователь роздає тарілочки.

В и х о в а т е л ь. Ложки вам я не дала, ви самі їх знайдіть і підберіть за кольором (для червоної тарілочки – червона ложечка, для синьої – синя…).

Вовчик дякує дітям за те, що вони його багато чому навчили і хоче пригостити їх цукерками.

В и х о в а т е л ь. Скільки у Лисички цукерок? (Багато.)

В и х о в а т е л ь. Візьміть по одній.

Діти дякують Лисичці і прощаються.